Celovečerní film – dobrodružná fantasy komedie  – 97´

LOGLINE

O nezbedné Elišce s fantazií, která si vymyslí pohádku, aby vyřešila problémy ve škole.

ELIK_brush_01

PREMISA

Dvanáctiletá Eliška se díky své fantazii ocitá v legendárním světě a odhaluje utajovanou informaci o uzavření školy. Tři studenti, kterým hrozí vyloučení, se stávají hrdinnými princi bojujícími proti „věčné zimě“ a jen pokud naleznou opravdovou „hřejivou“ lásku, složí i závěrečnou maturitu. Kdo bude rychlejší? Zimní královna alias Ministryně financí s jasným ničivým plánem anebo princové, kteří se ztrácejí v sobě i v lese mezi bohémskými příšerami?

TVURCI

Námět: Viola Bláhová

Scénář: Viola Bláhová, Pino Foris

Dramaturgie: Matěj Preisler, Monica Foris Kvasničková

Režie: Monica Foris Kvasničková, Pino Foris

Kamera: TBS

Hudba: TBC

TEASER ANIMATIC

Teaserem – Ukázkou z příprav projektu představujeme některé postavy z “Bohémského lesa”, které stále ve filmovém světě nebyly odhaleny. S některými z nich jsme se setkali v klasických českých pohádkách v zahraničí pak v pohádkách bratří Grimů, ale s velkým rozdílem v jejich výkladu. Podle originální bohémské mytologie nikdo nebyl nikdy zatracen – ani ďábel. Není dobré a špatné strany, …  existuje ponaučení, porozumění, řešení a transformace v dobro na vyšší úrovni. Jedná se o vysvobození, nikoliv o pobití těch špatných…

 

KRÁTKÁ SYNOPSE

Eliška je městská holka, jejíž život se zdá nudný. Je sama jen se svou ustaranou mámou Natálií a studuje prvním rokem Gympl, kde se zatím moc nechytá… ani v učení… ani s kamarády. Jenže tahle holka má tak skvělou představivost, že ten obyčejně nudný svět a všechny kolem vidí po svém, jako v pohádce. Cestuje tak v podobě ohnivého skřítka Elika do dávných časů ztracených králů a bohémských bytostí, které se toulají lesem a čekají na své oběti či vysvobození. Právě potkala tři prince, co se mají oženit, aby zachránili své Jarní království před krachem a nemuseli vydat svou nebohou sestru obávanému panu Temnot. Jenže při takových výpravách snadno zapomenete na čas a průšvih je tu.

Na inspekci dorazila Ministryně financí, která potřebuje vyrazit několik žáků, aby získala souhlas k uzavření celé školy, protože ředitel je natolik dobrosrdečný, že studenti jsou nadměrně veselí a šťastní. Škola má být přece dřina. Maturanti Petr, Jeroným a Filip jsou exemplárně vyloučeni těsně před závěrečnou maturitou. V očích Elišky se chladná ministryně jeví jako Zimní královna co nemilostně odčarovala prince do hlubokého lesa, aby jim zabránila ve svatbě. Odvážný Elik se nechává najmout za pomoci Hedviky do služeb královny, aby odhalil její úmysly. Netuší, že Hedvika – maturantka z oktávy, jí pod maskou kamarádství zavleče do podvodného hlasovaní o nedůvěře řediteli školy. Eliška je rázem v kleštích.

Tři maturanti na protest skočí do víru nočního velkoměsta, jakoby se nechumelilo. A ono přitom začíná mrznout. Princové se ocitají tváří v tvář svým vlastním stínům. K dispozici mají jen jednu noc, aby pochopili osud každého, na koho cestou narazí: Hejkala – neurvalého nočního hlídače, Bludičky – hostesky, Víl – barových tanečnic, Fextů – hladových bezdomovců, Morouse – motorkáře a majitele nočního klubu, Vodníka – vychytralého bankéře i divých lidí v podobě fanoušků na koncertě. Hoši dostávají zabrat, ale nakonec můžou být rádi za dobráka Filipa, jenž opětovně naráží na přidrzlou houbičku – kamelota, který ho dovede až Luciferovi.

Lucifer je Světlonoš a obrací karty osudu princů, když jim osvítí cestu k Podzimní vládkyni – Ministryni zdravotnictví. Ta hbitě najde způsob jak studenty z průšvihu dostat. Prostě jim napíše omluvenky. Zimní královna zuří. Ale to už princům všichni ostatní pomáhají, a i kdyby Zima poslala samotného ďábla, Elik je včas bude varovat. Matka Natalie totiž konečně pochopila, co její Eliška odhalila. Město sice zamrzlo, ale bohémští kamarádi pomůžou studentům dostat se do školy včas. Maturita je tu… zbývají poslední minuty k uzavření sňatků – 4 polibky- čtyři svatby. Všichni studenti složili své testy úspěšně a ředitel – Letní Král může zůstat ve funkci. A Zimní královna? I její srdce nakonec musí pookřát, když se zjeví pán temnot Hubert. Všem je hned jasné, že v ní našel okamžité zalíbení, což jí dělá náramně dobře. A tak se může konat i ta pátá svatba.

© – Foris Films Ltd. – 2013-17

© – Foris Films Ltd. – 2013-17 – pinoforis@gmail.com, monicaforis@gmail.comUložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit